גידול כלבים

גידול כלבים

גור כלבים או בוגר המתווסף לביתכם מחייב טיפול המתאים לו, הן מבחינת גידולו והן מבחינה רפואית. גידול שגוי עלול להוביל למחלות מסוימות ואף להפרעות התנהגותיות. עיקרי ההמלצה לגבי גידול הכלב מובאות כאן.

 

מזון

תזונה נכונה היא ערובה לכלב בריא. בשנת החיים הראשונה הגור בונה את השלד ואת המערכות הפנימיות שלו, ועל כן מומלץ להקפיד על תזונה איכותית ככל הניתן. באופן כללי גור עד 6 חודשים אוכל 3 פעמים ביום ו מגיל 6 חודשים פעמיים ביום. עד גיל שנה מומלץ להזין את הכלב במזון גורים. ניתן (אך לא מומלץ) לתת לכלב תוספות ביתיות. מזונות מומלצים הם מזונות ה"סופר-פרימיום" אשר הרכיב העיקרי שלהם הוא בשר טרי.

 

תוכנית חיסונים

בשלב הגורות אנו חוששים במיוחד ממחלות בין כלבים כגון : פרוו וכלבלבת. מחלות אלו מועברות על ידי צואה ועל ידי הפרשות ממערכת הנשימה. למניעת הדבקה, מומלץ להימנע הן ממגע ישיר עם כלבים אחרים (וגם מחוסנים), והן ממגע עקיף עם הפרשותיהם (כלומר, להימנע מהוצאת הכלב מהבית) עד שגור קיבל 3 חיסונים.

תוכנית החיסונים מורכבת מחמישה חיסונים (פרוו, שלושה חיוני משושה וחיסון כנגד כלבת) במרווחים של שלושה שבועות בין חיסון לחיסון. מומלצת בדיקת צואה לנוכחות טפילי מעיים וטיפול בהתאם לממצאים. לאחר מכן יש לחזור שנתית על חיסון המשושה והכלבת.

מומלץ לתת חיסון כנגד שעלת (Kennel Cough) מדי שנה, על מנת למנוע את המחלה ואת סיבוכיה. בכלבים הנמצאים במצבי עקה (סטרס) או ההולכים לתערוכות מומלץ לתת חיסון זה כל חצי שנה. לגורים ובוגרים כאחד, מומלץ טיפול כנגד תולעת הפארק, 4 פעמים בשנה.

 

רחיצה וטיפול כנגד פרעושים

ניתן לרחוץ את הכלב בשמפו המותאם לכלבים. ניתן לשטוף את הכלב עמם אחת לשלושה שבועות.שמפו נגד פרעושים מייבש את העור ומיועד לטיפול בחיות הסובלות מנגיעות קשה בפרעושים, ולא לניקוי הפרווה והעור. טיפול כנגד פרעושים חייב להיות עקבי (חשוב לעקוב אחרי הוראות היצרן). אם מתפלים בגור כלבים, יש לוודא כי התכשיר שברשותכם מתאים לגורים. 

כניסה לאתר