גזע הבוקסר

 

אנחנו אוהבים בוקסרים !

חובבי הגזעים האחרים טוענים טענות דומות ביחס לחביביהם, אך אין שום גזע שאפשר להוכיח בעזרת עברו ומראהו כי השבחים שלהם הוא זוכה מבוססים על עובדות. פרופ' רודולפינה מנצל, מייסדת הכלבנות הישראלית ומומחית לכל גזעי הכלבים, שהיתה מגדלת בוקסרים מפורסמת, נהגה לומר שיש "בוקסר" וישנם "שאר הגזעים". והיא ידע מה היא שחה.

לא בקלות הגיע הבוקסר למעמדו המיוחד בעולם, הגזע טופח מתוך קווי גידול עתיקים ביותר, שבהם שמרו מגדליו בקנאות על תכונותיו של הכלב העשוי ללא חת. תוך עבודה שקדנית והתמסרות אין קץ לנושא הצליחו מטפחי הגזע - בעזרת הבסיס התורשתי הטוב והמדע המודרני - לעצב כלב רב-תכליתי, המצטיין הן ככלב שירות והגנה מעולה והן ככלב משפחה אידיאלי. אופיו היציב ועצביו השקטים של הבוקסר הופכים אותו לכלב המתקשר בקלות למשפחה ובמיוחד לילדיה, עומד בלחצי החיים המודרניים ומסתגל בקלות יחסית גם לחיי-העיר הסואנים.

מכלול תכונותיו של הבוקסר הפך אותו לאחד הגזעים שהפופולריות שלהם עולה בהתמדה בעולם כולו. בגרמניה, מקום גידולו החשוב ביותר, הוא תופס בתפוצתו את המקום השני בין כלבי העבודה, ואת המקום השלישי בין הכלבים בכלל. הבוקסר לא היה מעולם כלב אופנתי שתפוצתו עולה או יורדת בהתאם לשינויים בטעם הקהל; ההערכה והאהבה לגזע זה גוברות ככל שמכירים אותו יותר ולכן מקובל בקרב חובבי הבוקסר לומר "פעם בוקסר, תמיד בוקסר!".

כלב הבוקסר משלב תכונות: יופי, חוסן, עוצמה עם אופי נוח, יציב ורגוע, סובלנותו כלפי ילדים הופכת אותו לכלב משפחה אידיאלי. עוצמתו וכושרו השכלי-התבונתי תתבטא בשעת הצורך בהגנה שמירה על המשפחה והרכוש.

 

כניסה לאתר